Ara

Üyelik Durdurma

takasdepo.com platformunda üyelik kural ve sözleşme kurallarında aykırı davranışlarda bulunan üyelerimizin üyelikleri durdurulur.

Üyeliği durdurulan üyelerimizin takasdepo.com içindeki tüm işlemleri süresiz olarak engellenir. Bu üyeler takasdepo.com'a giriş yapmak istediklerinde "Üyeliğiniz Durdurulmuştur" uyarısıyla karşılaşırlar.

Üyeliğinizin hangi nedenden dolayı durdurulduğunu öğrenmek için, yardım sayfamıza tıklayınız.

veya 0 212 465 62 94 numaralı destek hattımızdan da bize ulaşınız.


Hangi durumlarda Üyelik durdurulur?


1. Üyelik Sözleşmesi'nde yer alan kurallara uyulmaması

2. Üyenin satışlarında kötü niyet algılanması veya tespit edilmesi vb.

3. Üyenin gerçek olmayan bir ürünü gerçekmiş gibi göstererek kişileri kandırmaya yönelik işlem yapması

4. Üyeye ait profilin sahte olduğunun tespit edilmesi, üyelik bilgilerinden kullanıcıya ulaşılamaması veya şüpheli görülmesi

5. Platform içinde yer alan üyelere ahlak dışı, taciz edici ve olumsuz davranış sergilenmesi

6. Herhangi bir resmi kurumdan gelen yazı (Savcılık, Mahkeme, Emniyet vb. )

durumlarında Üyelik durdurulması işlemi uygulanır.


Üyelik durdurma işlemi neden yapılır?


Üyelik durdurma işlemi takasdepo.com ‘da alıcıların ve satıcıların güven içerisinde alışveriş işlemlerini gerçekleştirmesi, sistemin düzenine aykırı davranışların ortadan kaldırılması ve kötü niyetli kişilerin uzaklaştırılması için yapılır.


Durdurulan üyeliğin devam etmesi için neler yapılır?


Durdurulan bir üyelikte, üye öncelikle takasdepo.com operatörüyle telefon veya e-mail yolu ile irtibata geçmelidir. takasdepo.com operatörü üyeliği durdurulan kullanıcıdan bilgi ve belge isteme hakkına sahiptir. İstenilen bilgi ve belgelerde bir sorun görülmemesi halinde üyelik tekrar aktif duruma getirilir.

***Belgeler sadece 0212 465 32 37 nolu faksımıza iletilir. Bunun dışında takasdepo.com’un farklı bir faks numarası bulunmamaktadır.

* Kullanıcının üyeliği güvenlik sebebi ile durdurulmuş ise, kullanıcının takasdepo.com operatörüne kendisinden istenen bilgi ve belgeleri iletmesi gerekmektedir. Kullanıcı tarafından iletilen bilgi ve belgelerde operatör bir sorun görmemesi halinde üyeliği aktif duruma getirir. Yapılan incelemelerde sorun veya hata görülmesi halinde üyelik kalıcı olarak durdurulur.

*Kullanıcının üyeliği alışveriş işleminden kaynaklanan olumsuz bir durumdan dolayı durdurulmuş ise üyenin öncelikle sorun yaşadığı üye ile olumsuz durumu çözüme ulaştırması gerekmektedir. Alıcı veya satıcı çözüme ulaşmayan olumsuz durum sonucunda uyarı alır, sorunun tekrarlanması halinde ise kalıcı olarak üyelikleri durdurulur.

*Kullanıcının üyeliği resmi bir kurumdan gelen yazı sebebi ile durdurulmuş ise, resmi yazıyı gönderen makamdan sorun bulunmadığına ve herhangi bir suçlamanın yer almadığına dair resmi yazının takasdepo.com operatörlerine iletilmesi gerekmektedir.

*Tüm bu bilgiler dışında ayrıca üyelik sözleşmesi gereğince takasdepo.com üyeliği herhangi bir bildirim veya bilgilendirme yapmadan tek taraflı olarak sonlandırma hakkına sahiptir.