Ara

Ek-7 Mağaza Kullanım Kuralları

1.Mağaza Kullanım Kuralları


1.1. “Mağaza Adı”nın listelerde doğru görüntülenmesi için, “Firma Adı” şeklinde girilmesi gerekir. 
1.2. Mağaza adı, mağaza açıklaması, mağaza logosu, mağaza alt başlığı, özel kategori adları, tanıtım sayfaları, ilan başlığı ve açıklamalarında siyasi ifadeler, e-posta ve internet sitelerine yönlendiren link, görsel ve bunu anımsatan ( .com, .net, .org, .edu, vb.) ifadeler kullanılamaz.
1.3. Mağaza adı, 3. şahıslarca tescil edilmiş bir firma veya marka ismi olamaz. 
1.4. Bir mağaza sadece bir firmaya hizmet sağlar. Bir mağazada birden fazla firmaya ait ilan yayınlanamaz.
1.5. Mağaza içerisinde satışa sunulan ürünler "Yasaklı Ürünler Listesi" yer almamalıdır.
1.6. Mağaza içerisinde satışa sunulan ürünler "İlan Verme Kuralları"nın dışına çıkmamalıdır.
1.7. Mağaza sürelerinde 1 ay standart olarak 30 gün kabul edilmektedir.2.  Mağazayı Kapatma İsteği  Halinde;


2.1. Kullanıcının mağazayı kapatma isteği halinde;


2.1.1. Kurumsal Üyelik iptalini, üyelik aktivasyon tarihinden itibaren 30 gün içinde, takasdepo. com’a yazılı başvurması halinde isteyebilir. Üye'nin Kurumsal Üyelik için ödemiş olduğu toplam bedelden bir aylık kiralama bedeli (1 Yıllık abonelik bedeli / 12) ve buna ek olarak %30 sözleşmeyi erken feshetme bedeli kesilerek, kalan meblağ kullanıcının belirteceği banka hesabına havale/EFT yoluyla iade edilir. İptalin gerçekleştirilebilmesi için kullanıcının iade faturası ibraz etmesi zorunludur.
2.1.2. Aktivasyon tarihi 30 günü geçen ve Kurumsal Üyeliğini sonlandırmak isteyen Üye’ye herhangi bir bedel iadesi yapılmamaktadır.


2.2.  Mağaza kurallarının ihlali durumunda mağaza kullanım hakkının sona erdirilmesi durumu:


2.2.1. Mağaza sahibi ve alt kullanıcıların, mağaza kurallarını ihlal etmesi durumunda, takasdepo tarafından belirlenecek bir süre ile mağaza kullanım hakkı askıya alınır ve ilanlarını düzeltme süresi verilir. Üye’nin fiillerinin veya ilanlarının takasdepo.com Portalı Üyelik Sözleşmesi’ne aykırılık teşkil etmesi, hak ihlali yaratması, hukuka ve ahlaka aykırılık teşkil etmesi durumlarında, Üye’nin mağaza kullanma hakkı takasdepo’in belirleyeceği süre ile dondurulabilir. Üye’nin üyeliği derhal sona erdirilebilir ve mağaza kullanma hakkı sona erdirilebilir.


2.2.2. 
Mağaza sahibi ve mağaza alt kullanıcıları belirtilen süre içinde mağaza paketine dahil kategorilerde ilan girişinde bulunamaz.