Ara

Takasla Hayallerinizdeki Eve Sahip Olun

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Takas Formülü

 

Sistem Barter ve ASAD İnşaat ortaklığında başlatılan projeyle ev almak için yeterli parası bulunmayan veya elinde atıl durumda mal ve hizmetleri bulunan herkese takasla konut sahibi olma fırsatı sunuluyor.

 

İstanbul’a 45 dakika, Tekirdağ Çerkezköy’e 5 dakika mesafede bulunan Velia Port projesinin temeli atıldı. 8 blok ve 320 dairelerden oluşan projeden ev almak isteyenler dairenin yarı parasını nakit kalan kısmını ise takas yoluyla ödeyebilecek.

 

Projenin 22 ayda tamamlanacağı bilgisini veren Sistem Barter Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Besle, “Veliköy Organize Sanayi Bölgesi’nin hemen yanında inşaatına başladığımız projede bir ilki gerçekleştireceğiz. Elinde satamadığı ürün veya hizmet bulunan firmalar bu malları takasa sunarak projeden konut alabilecek. Örneğin bir ayakkabı firması stokundaki satamadığı ayakkabıları,

 

Çiftçi elindeki buğdayı, beyaz eşya firması satamadığı buzdolabını sisteme arz ederek karşılığında dilediği daireyi alabilir. 80 bin TL’den başlayan daireleri sıfır peşinat, yüzde 50 takas kalan kısmına ise nakit olarak 24 ay taksit yapıyoruz. 22 ay sonunda inşaatı tamamlayarak teslimine başlayacağız. Daha satışın ilk haftasında 80 daire için kontrat yaptık” diye konuştu.

 

İnşaattan otomotive elektronikten gıdaya kadar 10 binden fazla firmanın işlem yaptığı takas borsasında ev almak için yeterli parası bulunmayanlara takasla konut alma imkanı sunuluyor. Yüzde 50 nakit yüzde 50 takas yoluyla satışına başlanan Velia Port projesinde 320 daire seçeneği yer alıyor.

 

takasdepo.com takas portalı üzerinden her ay milyon dolarlık takas işlemleri yaptıklarının altını çizen Orhan Besle, “Şu an 20’den fazla inşaat şirketi takas portalımız üzerinden var olan dairelerinin takasını yapıyor. Bu proje ile amacımız gelen yoğun talebi karşılamak. İşletmelerin elindeki atıl durumdaki mal ve hizmetleri piyasa değerinden alarak karşılığında istediği konutu alma fırsatı sunmak. Projemiz elinde diğer barter şirketlerine ait alışveriş ve takas çeki olan kişilere de açık. Herhangi bir değer arz eden tüm mal ve hizmetleri projemizde değerlendirmek mümkün” diye konuştu.

 

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21472822.asp

http://haber.gazetevatan.com/ayakkabiyla-ev-satin-alma-donemi/481170/2/Ekonomi#.UFWaMa6aTRQ

http://yurthaber.mynet.com/detay/istanbul/takas-usuluyle-ev-sahibi-olma-imkni/426868

http://emlak.kanald.com.tr/haber/Konut_Projeleri/Velia_Port_Cerkezkoyde_80_bin_liraya_Takasl/34084.aspx

http://www.samanyoluhaber.com.tr/haber/takas-usuluyle-ev-sahibi-olma-imkni-17973.html

http://www.emlakkulisi.com/guncel/ev-sahibi-olmak-isteyenlere-takas-yontemi/77420

http://yenisafak.com.tr/ekonomi-haber/ev-isteyenlere-takas-formulu-15.09.2012-409237